Autosport

Nalazite se ovdje: Početna stranicaAutosportWTCC Brazil: pobijedili Yvan Muller i Gabriele Tarquini

WTCC Brazil: pobijedili Yvan Muller i Gabriele Tarquini

Na prvoj ovogodišnjoj WTCC stanici u Curitibi, gdje se ovoga vikenda osim WTCC-a održavao i IRC, dogodilo se nešto zaista neobično. Naime, u utrkama su pobijedili Yvan Muller i aktualni prvak, Gabriele Tarquini, kojima je to uspjelo i protekle dvije godine u Brazilu. Francuzu i Talijanu staza u Curitibi očito odlično odgovara, bez obzira na vremenske prilike.

No to se ne bi moglo reći za mnoge druge vozače, koji su imali velikih problema sa zadržavanjem automobila na stazi. U prvoj trci, Chevrolet je doslovno pomeo konkurenciju. A Millerom na prvom te Robertom Huffom i Alainom Menuom na drugom i trećem mjestu. Četvrti je na cilj stigao Tarquini u Seatu SR-Sporta, i na taj način osigurao identičnu startnu poziciju na drugoj utrci.

Najbolji BMW u prvoj utrci bio je Andy Priaulx, osvojivši peto mjesto. Šesti je bio Augusto Farfus, u još jednom BMW-u, ispred Seatovih Jordija Genea i Toma Coronela, koji je kao osmi zaslužio prvu startnu poziciju u drugoj utrci. Upravo je Coronel napravio pomutnju na startu druge utrke, gdje je loše startao i nakon kontakta s Huffom izletio sa staze. Utrku je poveo Gene, no u trećem krugu ga je prestigao Tarquini i zadržao vodstvo do kraja.

Chevroleti nisu u drugoj utrci po suhom vremenu mogli pratiti ritam vodećih Seata, pa su se Menu, Muller i Huff zadovoljili trećim, četvrtim i petim mjestom. Šesti je ponovno bio Farfus, sedmi bivši F1 vozač Tiago Monteiro, a osma pozicija je pripala odličnom debitantu iz Danske, Michelu Nykjaeru.

Vodstvo u ukupnom poretku sada dijele Tarquini i Muller, budući da su i jedan i drugi osvojili jedno prvo i jedno četvrto mjesto, a slijede ih Menu, Huff i Gene.

{rokbox title=|WTCC Brazil ::  pobijedili Yvan Muller i Gabriele Tarquini| size=|640 480|}images/stories/2010/wtcc-brazil-12.jpg{/rokbox}{rokbox title=|WTCC Brazil ::  pobijedili Yvan Muller i Gabriele Tarquini| size=|640 480|}images/stories/2010/wtcc-brazil-13.jpg{/rokbox}{rokbox title=|WTCC Brazil ::  pobijedili Yvan Muller i Gabriele Tarquini| size=|640 480|}images/stories/2010/wtcc-brazil-14.jpg{/rokbox}{rokbox title=|WTCC Brazil ::  pobijedili Yvan Muller i Gabriele Tarquini| size=|640 480|}images/stories/2010/wtcc-brazil-15.jpg{/rokbox}