Autosport

Nalazite se ovdje: Početna stranicaAutosportWorld RX: Petter Solberg pobijedio na Hockenheimringu

World RX: Petter Solberg pobijedio na Hockenheimringu

Svjetsko rallycross prvenstvo gostovalo je proteklog vikenda na slavnoj stazi Hockenheimring, a pobjednik finalne utrke je aktualni svjetski prvak Petter Solberg.

iako se na Hockenheimringu nikad nije vozio rallycross, nije bio problem napraviti stazu koja je kombinirala asfalt s dijela F1 staze i makadam iz unutrašnjed dijela. Utrka je održana u sklopu otvorenja DTM sezone, a tijekom velikog trkačkog vikenda uz DTM i Wolrd RX još su vožene utrke Audi Sport TT Cupa i Europskog prvenstva Formula 3.

Solberg je u svojem Citroenu DS3 Supercar pokazao da je i ove godine najjači kandidat za naslov svjetskog prvaka, a dodatni cilj mu je osvajanje naslova u momčadskoj konkurenciji. Osnovao je tim SDRX zajedno s britanskim trčakem Liamom Doranom, a vikend na Hockenheimringu bio je tako uspješan da su trenutno u vodstvo ekipnog poretka.

WorldRX-Hockenheim_Solberg

Upravo je Doran bio najbolji prvog dana natjecanja, kad su se vozile dvije kvalifikacijske runde. Imao je najbrže vrijeme u jednoj rundi, dok je u drugoj najbrži bio Johan Kristofersson s Volkswagenom Polom. Drugog dana u obje runde najbrži je bio Solberg. U utrci su sudjelovala 22 vozača, a njih 12 se nakon četiri kvalifikacijsk runde plasiralo za nedjelnji program polufinala i finala.

Solberg je nastavio pobjedonosno voziti, pa je pobijedio u svojoj polufinalnoj grupi, a potom i u finalu. Drugo je mjesto osvojio Reinis Nitiss, latvijski vozač iz momčadi Olsbergs MSE, a na treću stepenicu pobjedničkog postolja popeo se Šveđanin Timmy Hansen iz ekipe Peugeot-Hansen. U finalu su još vozili Toomas Heikkinen, Robin Larsson i Andreas Bakkerud.

Nakon dvije utrke u poretku prvenstva vodi Solberg s 57 bodova. Slijede Kristofersson (42), Hansen (37), Bakkkerud (37), Nitiss (34), Heikkinen (29)…