Autosport

Nalazite se ovdje: Početna stranicaAutosportValtteri Bottas pobijedio u zadnjoj sezonskoj F1 2017 utrci

Valtteri Bottas pobijedio u zadnjoj sezonskoj F1 2017 utrci

Utrka Formule 1 u Abu Dhabiju, posljednja ove sezone, bila je u znaku dvoboja Mercedesovih vozača. Bottas je bio prvi na startu, a i utrku je završio na pobjedničkom mjestu.

Već od ranije je Hamilton osvojio svjetsko prvenstvo, no u današnjoj je utrci dao do znanja kako bez obzira na titulu ima želju osvojiti i posljednju utrku naravno pobjedom. No, hladna glava finskog vozača nije dopustila nikakvu slučajnost tako da se sigurno dovezao do prvog mjesta.

Najveći gubitnik utrke svakako je Daniel Ricciardo (Red Bull) koji je od utrke morao odustati zbog mehaničkih problema. Trećeplasirani Sebastian Vettel (Ferrari) je bio prilično usamljen tijekom cijele utrke koja je možda i pokazala pravi odnos snaga među timovima ove godine – Mercedes kao najbolji tim iako se pokazalo kako ima problema pratiti druge bolide, Ferrari koji je pokušao pratiti vodeće iako im je nedostajalo “ono nešto” i Red Bull koji je ove godine imao problema s kvarovima.

Prava se utrka vodila na začelju, gdje su timovi koji su se borili za svaki bod, za svako mjesto. Više bodova donosi i više novca za razvoj novog bolida, sve se računa. Bilo je zanimljivih vozačkih poteza, jedan od zanimljivijih svakako je bio i konačno uspješno prestizanje Masse (Williams) od strane Alonsa (McLaren).

Ova je utrka posebna i zbog posljednje utrke u karijeri 36-godišnjeg Felipea Masse koji se oprašta od F1 trkaće karijere. Brazilac je bio poznat kao vrlo dobar i pouzdan vozač s 11. pobjeda u karijeri, gotovo je jednom oduzeo prvenstvo Hamiltonu, ali je poznat i kao veliki emotivac. Sjećamo se i onog nesretnog događaja 2009. godine na VN Mađarske kada mu je kacigu pogodila opruga bolida Rubensa Barichella.

Evo i rezultata utrke, kao i konačne vozačke i konstruktorske ljestvice. Formula 1 2018 (s novim logotipom) kreće za 17 tjedana…