Autosport

Nalazite se ovdje: Početna stranicaAutosportToyota prvak svijeta u utrkama izdržljivosti u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji

Toyota prvak svijeta u utrkama izdržljivosti u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji

Na posljednjoj ovosezonskoj utrci, održanoj u Brazilu, Toyota je osvojila ekipni naslov prvaka svijeta u utrkama izdržljivosti. Vozačke titule već su ranije osigurali Toyotini vozači Sebastien Buemi i Anthony Davidson.

Na utrci 6 sati Sao Paola u Interlagosu pobijedio je Porsche 919 Hybrid s brojem 14, kojeg su vozili Neel Jani, Romain Dumas i Marc Lieb. Bilaje to prva pobjeda za Porsche ove sezone. Toyotin dvojac Buemi/Davidson u prototipu TS040 Hybrid bili su drugi.

Treće mjesto osvojila je posada Kristensen/di Grassi/Duval u Audiju R18 e-tron quattro. Kristensenu, inače deveterostrukom pobjedniku 24 sata Le Mansa, to je posljednja utrka u prvenstvu, pa u ‘penziju’ odlazi s još jednom osvojenim podijem.

WEC - 6h Bahrain 2014

Utrku je obilježilo teško razbijanje Australca Marka Webbera u Porscheu s brojem 20, 27 minuta prije kraja utrke. Velikom brzinom zabio se zid, bolid se raspao, a potom i zapalio. Webber je hitno odvezen u bolnicu. Prilikom izvlačenja iz auta s palcom gore signalizirao je publici da je OK.

U LMP2 kategoriji uvjerljivo najbolja u Brazilu bila je ekipa KCMG s bolidom Oreca 03R-Nissan. U LM GTE Pro kategoriji pobijedili su Mucke i Turner s Aston Martinom, a u LM GTE Am kategoriji također Aston Martinova ekipa Lamy/Dalla Lana/Nygaard.