Autosport

Nalazite se ovdje: Početna stranicaAutosportSebastien Loeb pobjednik španjolskog relija, drugi je Petter Solberg

Sebastien Loeb pobjednik španjolskog relija, drugi je Petter Solberg

Sebastien Loeb u Citroenu C4 WRC pobjednik je WRC relija u Španjolskoj. Posljednjeg dana relija vozio se opušteno i pobjede na brzincima prepustio je Petteru Solbergu i Daniju Sordu, koji su na kraju osvojili drugo i treće mjesto.

Sa svojom 61. WRC pobjedom u karijeri Loeb je samo potvrdio ranije osvojeni naslov prvaka svijeta, sedmi po redu, a protivnicima je ostavio da se bore za preostale pozicije na pobjedničkom postolju.

Dani Sordo je bio najbrži na tri od četiri brzinca u nedjelju, ganjao je drugoplasiranog Pettera Solberga, ali na kraju mu je ipak nedostajalo 5,8 sekundi.

Iza trojke u Citroenima reli su završili Fordovi tvornički vozači Jari-Matti Latvala i Mikko Hirvonen, a bodova su se još dočepali Matthew Wilson, Khalid Al Qassimi i Ken Block u Focusima, Henning Solberg u Fiesti S2000 te Sebastien Ogier u Citroenu.

Reli u Španjolskoj bio je posljednja runda za vozače u Junior WRC konkurenciji. Najbrži je bio Španjolac Yeray Lemes u Renaultu Clio S1600, a kandidati za prvaka Hans Weijs u Citroenu C2 i Aaaron Burkart u Suzukiju Swiftu osvojili su treće i četvrto mjesto. To znači da je Burkart uspio sačuvati prednost koju je imao prije relija i postao je juniorski prvak svijeta.