Autosport

Nalazite se ovdje: Početna stranicaAutosportSebastien i Severine Loeb pobjednici na 60. Rallye du Var

Sebastien i Severine Loeb pobjednici na 60. Rallye du Var

Sebastien Loeb i njegova supruga Severine kao suvozačica pobijedili su na 60. Rallye du Var u Francuskoj. U Citroenu DS3 WRC nisu imali ozbiljnog suparnika pa  su pobijedili s više od tri minute prednosti.

Loeb je i ranije, dok je još vozio u Svjetskom prvenstvu, rekreativno nastupao na ovom rallyju, a ovaj put utrka mu služi kao svojevrsni trening za jednokratni povratak u WRC, u siječnju u Monte-Carlu.

Na 60. Rallye du Var od planiranih 12 brzinskih ispita odvoženo je  devet, jer su neke ceste zatvorene zbog odrona i vodenih bujica. Loeb je bio najbrži na sedam brzinaca, a dva je najbrže odvozio Julien Maurin u Fordu Fiesti RS WRC. No, Maurin nije završio utrku, pa je drugo mjesto osvojio David Salanon, također u Fordu Fiesti RS WRC. Treći je Patrick Magnou s Peugeotom 206 WRC.

Zanimljivo je da na listi prijava za utrku bilo čak 199 posada, startale su 192 posade, a rally je završilo njih 140.