Autosport

Nalazite se ovdje: Početna stranicaAutosportSebastian Loeb u Bugarskoj ostvario 58. WRC pobjedu

Sebastian Loeb u Bugarskoj ostvario 58. WRC pobjedu

Sebastien Loeb pobijedio na WRC reliju u Bugarskoj. Šesterostrukom prvaku svijeta to je 58. pobjeda u WRC relijima. Nakon sedam ovogodišnjih relija Loeb ima 151 bod, a drugoplasirani Ogier ima 100 bodova. Loeb je u Bugarskoj bio u vodstvu od prvog do posljednjeg brzinca i tako dokazao dominaciju na asfaltnim relijima i svoj "vanzemaljski" status.

Nakon 14 brzinaca drugo je mjesto osvojio Loebov momčadski kolega iz Citroena Dani Sordo, sa 29,5 sekundi zaostatka. Španjolac je tri dana vodio borbu s Petterom Solbergom, koji se na kraju morao zadovoljiti trećim mjestom, sa 6,8 sekundi zaostatka za Sordom.

Potpun uspjeh Citroena zaokružio je Sebastien Ogier četvrtim mjestom. Tek na petom i šestom mjestu su Fordovi tvornički vozači Mikko Hirvonen i Jari-Matti Latvala, sa zaostacima za Loebom od 3,17 i 4,28 minuta.

Per-Gunnar Andersson opravdao je povjerenje i osvojio sedmo mjesto i vrijedne bodove za momčad Stobart. Starosjedilac u ekipi i sin momčadskog šefa Malcolm Wilson osvojio je deveto mjesto. Između Stobartovaca smjestio se Mađar Frigyes Turan s Peugeotom 307 WRC, što je najveći životni uspjeh ovog relativno nepoznatog relijaša. Listu osvajača bodova na desetom mjestu zaključuje Henning Solberg s Fordom Fiestom S2000.

Kimi Raikkonen se nakon razbijanja prvog dana vratio u utrku po superrally pravilu. Nastavio je s dobrim vožnjama i na kraju se dočepao 11. mjesta, zaradivši tako vrijedne bodove za Citroenovu juniorsku momčad.

U Junior WRC konkurenciji do pobjede je stigao Thierry Neuville s Citroenom C2 S1600, ispred Hansa Weijsa u istom automobilu.