Autosport

Nalazite se ovdje: Početna stranicaAutosport83. Rallye Monte-Carlo: Volkswagenova trostruka pobjeda na prvoj utrci sezone

83. Rallye Monte-Carlo: Volkswagenova trostruka pobjeda na prvoj utrci sezone

Sebastien Ogier pobjednik je prvog rallyja sezone. Posljednjeg dana odvozio je bez rizika i pobijedio s 58 sekundi prednosti ispred Latvale, a za trostruko slavlje Volkswagena zaslužan je trećeplasirani Mikkelsen.

U nedjelju su vožena tri brzinska ispita, pobijedili su dvaput Kris Meeke i jednom Sebastien Loeb. Vodeći Ogier nije pretjerivao s brzinom, imao je dovoljnu prednost i nije htio riskirati grešku, a njegovi momčadski kolege na drugom i trećem mjestu ionako nisu imali realne šanse ga stići.

Siguran je na četvrtom mjestu bio i Mads Ostberg, ali se zato do zadnjeg metra vodila borba za peto mjesto generalke, između dva Hyundaijeva vozača. Thierry Neuville je na posljednjem brzincu preokrenuo situaciju i osvojio peto mjesto, s 0,8 sekundi prednosti ispred Danija Sorda.

Rally Monte Carlo 2015

Miljenik navijača Robert Kubica nažalost nije došao do cilja rallyja, još jednom se razbio, i to jako. Naime, neposredno nakon cilja 14. brzinca na njegovoj Fiesti RS WRC otkazale su kočnice, pokušao je usporiti šaltanjem u nižu i potezanjem ručne, ali spasa nije bilo. S oko 160 km/h zabio se u zid i uništio auto. Srećom on i suvozač su neozlijeđeni.

Na posljednjem brzincu, tzv. Power Stagu, vrijedne dodatne bodove osvojili su Citroenovi vozači Meeke i Loeb, a treći je bio Latvala.

10. Meeke/Nagle (Citroën DS3 WRC) +10:55.6

U Junior WRC konkurenciji, u kojoj svi voze Citroen DS3 R3T, najbolji je bio Francuz Quentin Gilbert, ispred Nijemca Riedemanna i Norvežanina Veibyja. U WRC-2 konkurenciji je najviše bodova osvojio još jedan Francuz Stephane Lefebvre u Citroenu DS3 R5, ispred Craiga Breena (Peugeot 208 T16) i Armina Kremera (Škoda Fabia S2000). U novom RGT Cupu nastupila su tri vozača s Porscheima 911 GT3. Najbrži je bio Francois Delecour, ispred Romaina Dumasa i Marca Dueza.

Sljedeći WRC rally vozi se u od 12. do 15. veljače u Švedskoj.