Autosport

Nalazite se ovdje: Početna stranicaAutosportJannerrallye: Kajetanowicz pobjednik prve utrke Europskog rally prvenstva

Jannerrallye: Kajetanowicz pobjednik prve utrke Europskog rally prvenstva

Kajetan Kajetanowicz u Fordu Fiesti R5 pobjednik je Jannerrallyeja, prve utrke Europskog rally prvenstva. Poljak je pokazao nevjerojatnu nadmoć nad konkurencijom i pobijedio s više od šest i pol minuta prednosti.

Kako je počeo u ponedjeljak, osvojivši svih deset brzinaca, tako je Kajetanowicz nastavio u utorak, pobijedivši na sedam od preostalih osam brzinskih ispita. Uvjeti su i drugog dana bili isti, dakle ceste su bile pune snijega i leda, a Kajetanowicz se najbolje snašao na toj podlozi pa je malo po malo povećavao prednost na konačnih 6 i pol minuta.

Drugo mjesto u generalki osvojio je Austrijanac Raimund Baumschlager sa Škodom Fabijom S2000, ispred Francuza Roberta Consanija u Peugeotu 207 S2000 i Rusa Alekseja Lukyanuka u Fiesti R5. Baumschlager nije vozio u konkurenciji za ERC, kao ni većina drugih Austrijanaca, pa su na pobjedničkom postolju uz pobjednika bili Consani i Lukyanuk.

Sudjelovala je i jedna (uvjetno rečeno) hrvatska posada, odnosno Mađari Szabolcs Varkony i David Berendi, koji nastupaju s Hondom Civic Type-R R3 za zagrebački klub Delta Sport. Osvojili su 37. mjesto generalke i vrijedno 5. mjesto u ERC3 kategoriji. Najbrži je u toj konkurenciji bio Poljak Slawomir Ogryzek s Peugeotom 208 R2.