Autosport

Nalazite se ovdje: Početna stranicaAutosportGlobal Rallycross, New Hampshire: Travis Pastrana pobijedio ispred Hubinettea i Deegana

Global Rallycross, New Hampshire: Travis Pastrana pobijedio ispred Hubinettea i Deegana

U vrlo zanimljivoj i uzbudljivoj finalnoj utrci Global Rallycross Championship (GRC) sreća se konačno osmiješila Travisu Pastrani koji je pobijedio u svom Dodge Dartu.

Na prošloj sezonskoj X Games utrci voženoj u Los Angelesu nije imao sreće jer je dobio udarac u stražnji dio automobila tako da se zabio u ogradu i morao odustati. No ovog puta sreća je bila na njegovoj strani tako da je utrku konačno završio pobjedom. Drugi je bio Samuel Hubinette u Saabu 9.3, a treći Brian Deegan u Ford Fiesti. Na žalost, niti u ovoj utrci nije nastupio pobjednik prve dvije utrke Marcus Gronholm, koji se olijedio na treningu u Los Angelesu.

Četvrta sezonska utrka Global Rallycross Championship (GRC) prvenstva vožena je ovog vikenda na stazi New Hampshire Motor Speedway. Trkaći krug iznosio je nešto više od kilometra i pol. Atrakcija na ovoj stazi bio je i skok od 70 stopa (21,4 metra), uz brojne druge prepreke i zanimljive zavoje. Isto tako, treba spomenuti kako se GRC utrke voze i po različitim podlogama, što ćete vidjeti u videu niže.

Svaka se utrka sastojala od 3-4 kruga, a vozač koji prvi završi sve krugove uključujući i “Jocker” krug (skraćeni) taj je pobjednik. Prvo su se vozile tri kvalifikacijske utrke Heat A, Heat B and Heat C, a prva dva is svake utrke direktno su u finalu. Preostali vozači voze dodatnu kvalifikacijsku utrku, takozvani Last Chance Qualifier (LCQ), koja se sastoji od četiri kruga, a u finale prolaze samo prva četiri vozača.

Same utrke su bile odlične, pogledajte i sami u niže priloženim video prilozima. Poslije četiri sezonske utrke preostale su još dvije. Slijedi ljetna pauza, a slijedeća se GRC utrka vozi 1. rujna, na za sada još nepoznatoj lokaciji, najvjerojatnije u Las Vegasu.