Autosport

Nalazite se ovdje: Početna stranicaAutosportERC: Sarrazin pobjednik na Korzici, prvak Lappi prvenstvo završio razbijanjem

ERC: Sarrazin pobjednik na Korzici, prvak Lappi prvenstvo završio razbijanjem

Francuz Stephane Sarrazin (Ford Fiesta RRC) pobjednik je rallyja na Korzici, posljednje utrke Prvenstva Europe. Finac Esapekka Lappi (Škoda Fabia S2000), koji je ranije postao prvak, nije završio utrku.

Sarrazin, inače jedan od vozača Toyote na utrkama izdržljivosti, najveću je borbu vodio protiv sunarodnjaka Bryana Bouffiera (Ford Fiesta RRC), a nakon 11 brzinskih ispita razlika je bila 18,9 sekundi.

Treće mjesto na pobjedničkom postolju izborio je Nizozemac Kevin Abbring (Peugeot 208 T16), sa zaostatko od minute i 38 sekundi. Četvrto mjesto osvojio je Francus Eric Camilli (Peugeot 207 S2000), kojeg su organizatori za dobar nastup nagradili McRae Flat Out trofejom, nazvanim prema legendarnom Colinu McRaeu.

Korzika-Lappi1

Među osvajačima bodova u generalnom poretku još su Romain Dumas (Porsche 997 GT3), Bruno Magalhaes (Peugeot 208 T16), Jean-Matthieu Leandri (Ford Fiesta R5), Jaromir Tarabuš (Škoda Fabia S2000), Pierre-Antoine Guglielmi (Renault Clio R3) i Laurent Reuche (Renault Clio R3).

Prvak Europe, pisali smo neki dan, već prije utrke postao je Finac Esapekka Lappi, jer je imao nedostižan broj bodova. Lappi je nakon pet brzinaca bio na trećem mjestu, a na 6. brzincu izletio je s ceste i odustao.