Moto

Nalazite se ovdje: Početna stranicaMotoBraća Marc i Alex Marquez prvaci u MotoGP i Moto3 prvenstvu

Braća Marc i Alex Marquez prvaci u MotoGP i Moto3 prvenstvu

Prvi put u povijesti motociklističkih natjecanja dvije svjetske titule osvojila su braća. Marc Marquez ponovo je postao MotoGP prvak, a danas je mlađi brat Alex osvojio Moto3 prvenstvo.

Posljednje ovosezonske utrke vožene su danas na trkalištu u Valenciji. U MotoGP i Moto 2 kategorijama titule prvaka ranije su osigurali Marc Marquez (Repsol Honda) i Esteve Rabat (Marc VDS Racing – Kalex), a jedina neizvjesnost postojala je u klasi Moto3.

Moto3start

U klasi Moto3 pobijedio je Australac Jack Miller (Red Bull KTM) ispred Isaaca Vinalesa (Calvo Team KTM), a Alex Marquez (Estrela Galicia 0,0 – Honda) je trećim mjestom uspio u bodovnom poretku ostati vodeći. Postao je prvak sa samo 2 boda prednosti ispred Millera.

U moto2 klasi prvak Esteve Rabat je krenuo s pole-pozicije, ali pobjedu je prepustio Švicarcu Thomasu Luthiju. Za drugo mjesto u prvenstvu borili su se Mika Kallio i Maverick Vinales, a s obzirom da nijedan nije završio utrku, poredak je ostao isti – Kallio je drugi, Vinales treći.

MarcMarquez

U kraljevskoj klasi pole-poziciju je, 50. puta u karijeri, izborio Valentino Rossi (Yamaha). Vodeću je poziciju izgubio odmah na početku utrke, brži je bio Andrea Iannone (Ducati), ali njegovo vodstvo nije predugo trajalo i ubrzo su stvari sjele na svoje mjesto. Kad je došao na prvo mjesto Marquez je sigurno odvezao do kraja, pobijedivši s 3,5 sekunde prednosti ispred Rossija. Treće je mjesto osvojio Dani Pedrosa (Honda).

Macr Marquez je s ovom pobjedom nadmašio rekord Micha Doohana iz 1997. godine, jer je pobijedio na 13 utrka u jednoj sezoni. 21-godišnji Španjolac već je za mnogo stvari zaslužio upisivanje u povijesne knjige, a još jedan dodatni razlog je i njegov 18-godišnji brat Alex, s kojim večeras može zajedno slaviti naslov prvaka svijeta.